3 października odwiedziliśmy łódzką Manufakturę. Impreza, na którą zostaliśmy zaproszeni to kolejna odsłona kampanii edukacyjno – informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność”.

Przygotowany harmonogram nie zawiódł miłośników technologii, pożarnictwa i szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także rodzin z dziećmi, które nastawiły się na miłe i wartościowe spędzenie soboty.

Ilość atrakcji przygotowana przez organizatorów zrobiła na każdym ogromne wrażenie. Wszyscy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem używanym do gaszenia pożarów, ratowania ludzi i usuwania zagrożeń. Można było również obejrzeć pokazy cięcia pojazdów oraz ratowania osoby uwięzionej podczas wypadku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy spalania tłuszczy jadalnych oraz wybuchy dezodorantu.

Realizacja kampanii „Czad i Ogień. Obudź czujność” możliwa była dzięki środkom z budżetu państwa będących w dyspozycji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Każdy z odwiedzających stanowiska mógł zasięgnąć porady prawnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej, stosowania przepisów, pierwszej pomocy, a także obejrzeć mobilne symulatory zagrożeń pożarowych – domek jednorodzinny oraz biurowiec służący strażakom jako pomoc dydaktyczna w działaniach z zakresu prewencji społecznej. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowane były różnego rodzaju atrakcje: szczudlarze, skakanie na dwumetrowej skakance, skakanie na piłce, żonglowanie oraz gigantyczne bańki mydlane. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z kogutem strażackim oraz misiem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.