To jest bardzo dobry dzień i wspaniała decyzja.

Złożony dzisiaj podpis na deklaracji przystąpienia do Obywatelskiego Komitetu Ochrony Powstańców "OKOP" oznacza, że żyjący wśród nas Bohaterzy Powstania Warszawskiego i zarazem podopieczni Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich otrzymają bezpłatną ochronę swoich domostw.

Inicjatywa dla tych, którzy przeżyli piekło płonącej Warszawy w roku 1944.

Kiedyś Oni z ogromnym poświęceniem zadbali o nasze wolne dzisiaj.
Teraz my pamiętamy, starając się zapewnić im spokojną jesień życia.

Rozmowy w kuluarach.

To zaszczyt porozmawiać z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Nie tylko posłuchaliśmy o tamtych niesłychanie ciężkich czasach, ale dostaliśmy również bardzo ciekawe opinie na temat dzisiejszych. Szanujemy doświadczenie, jasność umysłu i mądrość Bohaterów.

"Na nienawiści i szczuciu nic się nie zbuduje - to zgoda buduje" - tak powiedział jeden z naszych rozmówców, który brał udział w Powstaniu Warszawskim.

Oczywiście nie zapomnieliśmy udzielić wszelkich informacji związanych z bezpieczeństwem pożarowym oraz wyjaśnić jak działają czujniki tlenku węgla i dymu, które wkrótce zostaną zainstalowane w mieszkaniach kombatantów. Usłyszeliśmy podziękowania za akcję, za pamięć i opiekę. Odpowiadamy: "nie ma za co" i "cała przyjemność po naszej stronie". Czujemy się świetnie, że możemy pomóc!

Treść deklaracji umieszczamy jako ostatnie zdjęcie.

Za wspólne działania w tej sprawie serdeczne podziękowania dla:
  • Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22
  • Stołecznych harcerzy
  • Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy
  • OSP Kobyłka
  • OSP Józefów